Aktualności

Zamość: Odpowiedzą za włamania.

Data publikacji 17.04.2014

Zamojscy policjanci zatrzymali sprawców włamań i kradzieży dokonanych w kwietniu na terenie miasta i gminy. Ich łupem padło m.in. 240 litrów oleju napędowego i 25 butli gazowych. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Wczoraj wobec obu zatrzymanych zastosowane zostały środki zapobiegawcze. 32-latek trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Młodszy oddany został pod dozór policji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

          Zamojscy policjanci zatrzymali sprawców włamań dokonanych w ostatnim czasie na terenie miasta i gminy Zamość. Dwaj mężczyźni w wieku 23 i 32 lat, mieszkańcy Zamościa i gm. Sitno na początku kwietnia włamali się do kontenera magazynowego w miejscowości Sitaniec. Ukradli 25 butli gazowych. Pokrzywdzony przestępstwem właściciel oszacował straty na blisko 4 tys. złotych. Kilka dni później w Zamościu, z terenu firmy ogrodniczej mężczyźni skradli dwie bele folii ogrodowej i sadzonki drzewek owocowych. Straty wyrządzone przestępstwem oszacowano na kwotę blisko 1,5 tys. złotych. W nocy z poniedziałku na wtorek mężczyźni włamali się do garażu stanowiącego własność 21-latka, mieszkańca gm. Zamość. Do wnętrza dostali się zrywając blachę w ścianie budynku. Zabrali kanistry z 240 litrami oleju napędowego. Starty jakie poniósł właściciel oszacowano na kwotę ponad 1 tys. złotych. Policjanci odzyskali część utraconego przez pokrzywdzonych mienia.

           Wczoraj obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty. 23-latek oprócz zarzutów włamań i kradzieży usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających. Podczas zatrzymani policjanci ujawnili przy nim kilka gramów substancji psychotropowej zawierającej związki amfetaminy. Mężczyzna usłyszał również zarzut udzielania środków odurzających swojemu starszemu koledze. Wobec obu zatrzymanych zastosowane zostały środki zapobiegawcze. Młodszy oddany został pod dozór policji z obowiązkiem trzykrotnego w ciągu tygodnia meldowania się w zamojskiej jednostce policji, starszy trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za przestępstwa których dopuścili się zatrzymani, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

J.K.

Powrót na górę strony