Aktualności

KWP: Rozbicie grupy przestępczej produkującej kody kreskowe.

Data publikacji 16.04.2014

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie dokonywali przestępstw przeciwko mieniu. W ręce policjantów wpadł poszukiwany listem gończym kierownik grupy oraz czterej członkowie. Zatrzymani to mieszkańcy województwa lubelskiego w wieku 22-32 lat oraz dwaj ob. Ukrainy.Przestępcy działali na terenie całego kraju, głównie na terenie woj. śląskiego, małopolskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Zajmowali się produkcją kodów kreskowych, które później naklejali na drogie towary, najczęściej na sprzęt AGD, elektronarzędzia, czy drogie zabawki.

Dzięki temu wartościowe przedmioty kupowali po zaniżonej cenie. Nadzór nad postępowaniem ma Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Jak twierdzą śledczy sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie dokonywali przestępstw przeciwko mieniu. Realizacja i pierwsze zatrzymania do sprawy miały miejsce w ciągu ostatnich kilku dni. W ręce policjantów wpadł poszukiwany listem gończym Krzysztof D. kierownik grupy oraz czterej młodzi mężczyźni. Zatrzymani to mieszkańcy województwa lubelskiego w wieku od 22 do 32 lat oraz dwaj ob. Ukrainy.

Do pierwszych zatrzymań doszło w minioną sobotę. Kryminalni z KWP, na krajowej 17, zatrzymali podróżujących mercedesem dwóch mężczyzn, 23 letniego Rafała P. oraz 24 letniego ob. Ukrainy Pavlo B. Kilka godzin wcześniej, na gorącym uczynku w jednym ze sklepów w Gdyni, zatrzymany został Dmytro M. także ob. Ukrainy. W poniedziałek, pod Lublinem, wpadł przywódca grupy. 32 letni Krzysztof P. zatrzymany został przez policjantów z sekcji Antyterrorystycznej KWP w Lublinie. Mężczyzna w przeszłości wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem, ma na swoim koncie głównie przestępstwa przeciwko mieniu. 32 latek poszukiwany był listem gończym. Ostatni z podejrzanych został zatrzymany w Łęcznej.

Podejrzani doprowadzeni zostali do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty. Nadzór nad postępowaniem ma Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Policjanci analizują zgłoszenia o podobnych przypadkach, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie kraju. Trwa szacowanie zysków z oszustw i nielegalnych transakcji. Sprawa ma charakter rozwojowy zarówno pod względem podmiotowym jak i przedmiotowym.

Podejrzanym grozić może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 J.W

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 10.98 MB)

Powrót na górę strony