Aktualności

Łuków: Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny.

Data publikacji 16.04.2014

Wczoraj w Zespole Szkół Nr 3 w Łukowie odbył się XVIII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny na szczeblu powiatowym dla Szkół Ponadgimnazjalnych. Spośród 11 drużyn najlepsza okazała się ekipa z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie. Już niebawem zwycięzców czekają zmagania w turnieju na szczeblu wojewódzkim, w którym będą reprezentować powiat. Nad prawidłowością przebiegu turnieju czuwali łukowscy policjanci.

Wczoraj od rana na terenie obiektów Zespołu Szkół Nr 3 w Łukowie młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu rywalizowała o wejście do finału wojewódzkiego w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym. Do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn. Konkurencje na szczeblu powiatowym z jakimi zmagali się uczniowie to m.in. jazda samochodem z talerzem Stewarda, wykazanie się umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas zmagań obecni byli policjanci, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem turnieju. Dla drużyn przewidziany był także test z przepisów Prawa o Ruchu Drogowym.

Drużyną, która uzyskała najlepszy wynik w końcowej klasyfikacji była reprezentacja z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie. Uczniowie tej szkoły będą reprezentowali powiat łukowski w turnieju na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Lublinie.

Ponadto komisja konkursowa wyróżniła za osiągnięte wyniki podczas rywalizacji: Andrzeja Soćko, Marcina Soszkę z Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim, Wojciecha Nowaka z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie, oraz Rafała Popka z Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie.

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łukowie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej, Bank Spółdzielczy w Łukowie, PT KRUS w Łukowie, Lubelską Izbę Rolniczą w Białej Podlaskiej

Wyrażamy serdeczne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu tego turnieju Zespołowi Szkół Nr 3 w Łukowie, Medycznemu Studium Zawodowemu w Łukowie oraz Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej, dzięki czemu zmagania stały się atrakcyjniejsze i stały na bardzo wysokim poziomie.

MJ.

Powrót na górę strony