Aktualności

Opole Lubelskie: "Być Bezpiecznym." Troska o bezpieczeństwo dzieci.

Data publikacji 11.04.2014

Wczoraj Opolscy Policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Kowali. Zorganizowane zajęcia mają na celu uświadomienie młodym ludziom codziennych zagrożeń oraz kształtowanie w nich postaw pozwalających tych niebezpieczeństw uniknąć.

         Podczas spotkania policjanci rozmawiali z młodzieżą na temat ich bezpieczeństwa w różnych codziennych sytuacjach. Mundurowi poruszali między innymi tematykę bezpiecznego podróżowania, spędzania wolnego czasu oraz zachowania się w obliczu zagrożenia. Policjanci ostrzegali przed przygodnymi znajomościami oraz przypomnieli o ostrożności podczas dokonywania zakupów za pośrednictwem Internetu. Młodzi gospodarze wzbudzili uznanie mundurowych gości swoją wiedzą na prewencyjne tematy oraz aktywnością w trakcie zajęć.

            Spotkania z uczniami szkoły w Kowali było kontynuacją całej serii spotkań poświęconych powyższej tematyce w bieżącym roku szkolnym pt: „Być bezpiecznym” Troska o bezpieczeństwo dzieci – to jeden z priorytetów ich działań. Stróże prawa zakończyli zajęcia w Kowali z nadzieją , iż młodzi ludzie będą stosować ich rady w codziennym życiu.

 

R.F.

 

Powrót na górę strony