Aktualności

Puławy: Rozmawiali o bezpieczeństwie.

Data publikacji 09.04.2014

Wczoraj w budynku puławskiego starostwa odbyła się druga debata społeczna Policji z mieszkańcami powiatu puławskiego. W spotkaniu uczestniczył m. in. Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Adamski, przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji dbających o bezpieczeństwo i porządek publiczny. Celem debaty jest włączenie obywateli w wypracowanie propozycji rozwiązań mających na celu wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Wczoraj o godzinie 16.00 w puławskim starostwie odbyła się druga debata społeczna zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Puławach. W spotkaniu udział wzięli m.in. Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Adamski, przedstawiciele władz samorządowych, radnych powiatowych i miejskich, Komendant PSP, Komendant Straży Miejskiej w Puławach, przedstawiciel duchowieństwa oraz instytucji dbających o bezpieczeństwo i porządek publiczny.


Celem debat jest ograniczanie zjawisk budzących powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia, badanie oczekiwań społecznych w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz włączenie obywateli w wypracowanie propozycji rozwiązań mających na celu wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym.


W pierwszej części spotkania puławscy policjanci przedstawili wyniki z realizacji zadań z pierwszej debaty społecznej w Puławach. Omówiono stopień realizacji zadań z poprawy bezpieczeństwa wokół sklepów całodobowych oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  Do dyskusji na temat poprawy bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg „pobudził” film lubelskich policjantów „Śmierć czai się na drodze”. Na koniec debaty Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Adamski  podziękował przybyłym gościom oraz nielicznym mieszkańcom, jednocześnie  zapewniając, że puławski garnizon Policji jest w dobrych rękach, a my policjanci będziemy robić wszystko aby poczucie bezpieczeństwa wzrastało.Debatę zakończył spot mający na celu przekonać uczestników do noszenia elementów odblaskowych, które były rozdawane przez policjantów podczas spotkania.

M.K.

Powrót na górę strony