Aktualności

Puławy: Sprzedawał papierosy bez akcyzy. Policjanci zabezpieczyli 12 tysięcy sztuk papierosów i alkohol.

Data publikacji 08.04.2014

Wczoraj policjanci do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego zatrzymali 29 latka, który na targowisku w Markuszowie sprzedawał papierosy bez akcyzy. W jego bagażu policjanci ujawnili 12 tysięcy papierosów i 20 litrów alkoholu. Uszczuplenie podatku akcyzowego z tego tytułu wyniosło blisko 11 tys. zł. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

          Wczoraj puławscy policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą z funkcjonariuszami Urzędu Celnego wykonując czynności służbowe zatrzymali mężczyznę który sprzedawał nielegalny towar na targowisku w Markuszowie. Kiedy policjanci przeszukali zawartość jego toreb okazało się że są w nich papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz alkohol. Łącznie zabezpieczyli 12 tysięcy papierosów nielegalnego towaru i 20 litrów spirytusu.

           29 latek twierdził, że papierosy nabył od obcokrajowców celem dalszej odsprzedaży. Po wyliczeniu funkcjonariuszy Urzędu Celnego wynika, że kwota uszczuplenia podatku wyniosła prawie 11 tys. zł. Nielegalny towar został zabezpieczony. Zgodnie z Kodeksem Karno-Skarbowym 29-letniemu mieszkańcowi Lublina grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz przepadek zabezpieczonego mienia.

MK

 

Powrót na górę strony