Aktualności

Lublin: 16-latek odpowie za rozbój.

Data publikacji 03.04.2014

16-letni mieszkaniec Lublinia w biały dzień na ulicy Kresowej napadł na 53-letnią kobietę zrywając jej z szyi złoty łańcuszek. Wczoraj został ustalony i zatrzymany przez kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. 16-latek jest dobrze znany lubelskim policjantom, był już wielokrotnie notowany za kradzieże. Dziś zostanie doprowadzony do Sądu dla Nieletnich.

           Do rozboju doszło w minioną niedzielę przed godziną 12 przy ul. Kresowej. Do idących chodnikiem dwóch kobiet, podszedł młody chłopiec, który rzucił się na jedną z nich próbując zerwać z szyi złoty łańcuszek. Doszło do szarpaniny w wyniku, której przewrócił kobietę. Druga z kobiet próbowała pomagać pokrzywdzonej jednak sprawca zerwał łańcuszek wartości ponad 1500 złotych i uciekł. Policjanci zajmujący się w sprawą zabezpieczyli i przejrzeli monitoring.

          Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie ustalili i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Lublina, który pod koniec marca br. opuścił ośrodek opiekuńczo-wychowawczy.  16-latek jest dobrze znany lubelskim policjantom, był już wielokrotnie notowany za kradzieże. Dziś zostanie doprowadzony do Sądu dla Nieletnich.  

 

AF.

Powrót na górę strony