Aktualności

Lublin: Okradali 14-letniego kolegę. Ich matka wstawiała łupy do lombardu

Data publikacji 02.04.2014

Kryminalni z III komisariatu ujęli 5 nieletnich chłopców w wieku 13 i 15 lat, którzy będą się tłumaczyć za kradzieże i wymuszenia rozbójnicze. Sprawcy przez kilka miesięcy mieli zastraszać 14-letniego kolegę i domagać się wynoszenia z domu wartościowych przedmiotów. Część łupów została wstawiona do lombardu przez matkę dwóch ujętych chłopców.

            Kryminalni z III komisariatu ujęli 5 nieletnich chłopców w wieku 13 i 15 lat, którzy będą się tłumaczyć za kradzieże i wymuszenia rozbójnicze. Sprawcy od kilku miesięcy mieli  zastraszać 14-letniego kolegę i domagać się wynoszenia z domu wartościowych przedmiotów. Wcześniej sami przychodzili  do jego domu  i pod pozorem zabawy w chowanego szukali cennych rzeczy. Ich łupem padły pieniądze, złota biżuteria, a nawet ubrania. Łączna suma strat została wyceniona przez pokrzywdzonych rodziców na kwotę około 20 tysięcy złotych.

             Policjanci z „trójki” ustalili, że sprawcy to czterej 15-latkowie i jeden 13-latek. Część zrabowanych przez nich przedmiotów została wstawiona do lombardu. Jedną z osób, która je tam  wstawiła, była matka dwóch z ujętych chłopców. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych rzeczy, trwa ustanie co stało się z pozostałymi. Nieletni chłopcy za swoje czyny będą się tłumaczyć przed Sądem dla Nieletnich. 49-letnia matka dwóch z nich usłyszała zarzuty paserstwa, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kobita przyznała się do winy.

 

 AF.

Powrót na górę strony