Aktualności

Lublin: Recydywista odpowie za rozbój.

Data publikacji 01.04.2014

Kryminalni z KMP w Lublinie zatrzymali 54-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna odpowie za rozbój na idącej ulicą 46-latce. Brutalnie bijąc po twarzy i popychając przewrócił kobietę na ziemie. Pokrzywdzona straciła telefon komórkowy. 54-latek usłyszał już zarzuty rozboju, za co będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Dziś zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.

Do zdarzenia doszło w pierwszych dniach marca przy ulicy Lubartowskiej w Lublinie. 46-letnia kobieta stojąc na chodniku rozmawiała przez telefon komórkowy ze swoją córką. Po zakończonej rozmowie schowała aparat do kieszeni i szła do domu. Zauważyła podążającego za sobą mężczyznę, który nagle przyśpieszył kroku. W pewnym momencie zaszedł jej drogę i zażądał oddania telefonu. Zaczął ją bić pięścią po twarzy oraz popychać w wyniku czego przewróciła się na ziemię. Wówczas zabrał telefon z kieszeni i uciekł.

Sprawą zajęli się lubelscy policjanci. Po dokładnym przeanalizowaniu sprawy wpadli na trop sprawcy. 54-letni Wojciech L. w ręce policjantów z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie wpadł wczoraj. Od razu trafił do policyjnego aresztu. Wojciech L. usłyszał już zarzuty rozboju. Za to przestępstwo będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Ja wynika z informacji funkcjonariuszy mężczyzna w przeszłości wielokrotnie karany był za przestępstwa rozboju i kradzieży z włamaniem. Dziś  na wniosek Policji i Prokuratury zostanie doprowadzony do sądu o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności do lat 12. W warunkach recydywy kara może zostać dodatkowo zaostrzona.

KG

Powrót na górę strony