Łuków: Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 19 latka. - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łuków: Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 19 latka.

Data publikacji 31.03.2014

Dzisiejszej nocy, po powrocie z ogniska, zmarł w domu 19 letni mieszkaniec gm. Serokomla. Decyzją prokuratora zwłoki zostały zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji. Łukowscy policjanci, pod nadzorem prokuratury, ustalają okoliczności zdarzenia, sprawdzają czy do śmierci 19-latka mogły przyczynić się inne osoby. Do wyjaśnienia zatrzymanych zostało dwóch mieszkańców powiatu, uczestników imprezy.

Dzisiaj po północy dyżurny łukowskiej komendy Policji został powiadomiony przez zespół karetki pogotowia o zgonie 19-letniego mieszkańca gminy Serokomla. Policjanci ustalili, że pokrzywdzony wcześniej wspólnie ze znajomymi przebywał na „ognisku”. Prawdopodobnie po zakończonej imprezie między uczestnikami spotkania doszło do kłótni, wymiany zdań i szarpaniny podczas, której 19 latek upadł na jezdnię i uderzył głową o podłoże. Później, w drodze do domu, mężczyzna zasłabł. 19 latek odwieziony został przez kolegów do miejsca zamieszkania. Tam rodzina wezwała do niego karetkę pogotowia. Niestety po przyjeździe karetki personel medyczny stwierdził zgon 19-latka. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji.
Łukowscy policjanci ustalają okoliczności zdarzenia, sprawdzają czy do śmierci 19-latka przyczyniły się inne osoby. Funkcjonariusze zatrzymali do wyjaśnienia dwóch młodych mieszkańców powiatu łukowskiego. W chwili zatrzymania obaj byli nietrzeźwi, mieli od 0,5 do 0,8 promila alkoholu w organizmie.


MJ.