Aktualności

Świdnik: Pościg za nietrzeźwym kierowcą, sprawcą kolizji drogowej.

Data publikacji 31.03.2014

Za jazdę w stanie nietrzeźwości, naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących funkcjonariuszy, kolizję drogową oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej będzie odpowiadał przed sądem 24-letni mieszkaniec gm. Mełgiew. Zatrzymany wczoraj w trakcie pościgu, z ponad 2 promilami alkoholu w organizmie, kierowca seata trafił do policyjnego aresztu, gdzie teraz trzeźwieje.

Wczoraj do policyjnego aresztu trafił 24-letni mieszkaniec gm. Mełgiew. Mężczyzna uciekając ulicami miasta, kierując seatem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Zatrzymany w pościgu,  próbował w dalszym ciągu uciec. Obezwładniony trafił do świdnickiej komendy. Wcześniej, mężczyzna spowodował kolizję drogową z pojazdem marki VW i zbiegł z miejsca zdarzenia.

Alkomat wskazał ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Po wytrzeźwieniu 24-latek usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, naruszenie cielesnej nietykalności interweniujących funkcjonariuszy, spowodowanie kolizji drogowej oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. O karze za jego drogowe piractwo zdecyduje sąd.

 

M.Sz.

Powrót na górę strony