Aktualności

Ryki: Zabezpieczono bezakcyzowy towar.

Data publikacji 31.03.2014

Blisko 900 paczek papierosów oraz 10 litrów wyrobów spirytusowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy wykryli i zabezpieczyli w Dęblinie ryccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego. Kontrabanda przechowywana była w samochodzie 51-letniego obywatela Armenii. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 13 tysięcy złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Minionej soboty rano policjanci z wydziału kryminalnego ryckiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Lublinie sprawdzając posiadane informacje własne, udali się w rejon targowiska w Dęblinie. W samochodzie 51-letniego obywatela Armenii funkcjonariusze znaleźli blisko 900 paczek nielegalnych papierosów różnych marek oraz 10 litrów wyrobów spirytusowych w plastikowych bańkach. Uszczuplenie podatku na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na kwotę ponad 13 tysięcy złotych.

Nielegalny towar został zabezpieczony. 51-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności do lat 3.

JW

Powrót na górę strony