Aktualności

Zamość: Kradziona komórka na aukcji.

Data publikacji 28.03.2014

Zakupy na aukcjach internetowych cieszą się niesłabnącą popularnością. W ten sposób szybko i o dowolnej porze można kupić praktycznie wszystko. Niestety taka forma zakupów może wiązać się z ryzykiem, że zostaniemy oszukani, bądź kupimy towar, który pochodzi z przestępstwa. Przekonał się o tym 18-letni mieszkaniec Zwierzyńca, który poprosił mundurowych z posterunku o sprawdzenie telefonu komórkowego. Młodzieniec nabył telefon za pośrednictwem internetu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, okazało się, że komórka figuruje jako utracona w wyniku kradzieży.

Wczoraj do Posterunku Policji w Zwierzyńcu zgłosił się 18-letni mieszkaniec tej miejscowości. Poprosił mundurowych o sprawdzenie telefonu komórkowego. Z rozmowy z 18-latkiem wynikało, że aparat zakupił na jednym z popularnych portali aukcyjnych. Cena była adekwatna do modelu komórki, ale kupującego zastanowił brak dołączonego przez sprzedawcę oryginalnego opakowania aparatu. Policjanci sprawdzili telefon. Jak się okazało komórka figurowała w policyjnych bazach danych jako utracona w wyniku przestępstwa na terenie Bydgoszczy. Telefon został zabezpieczony.

Decydując się na zakupy na portalach aukcyjnych, czy w sklepach internetowych pamiętajmy o zachowaniu ostrożności. Tam również możemy natknąć się na nieuczciwych sprzedawców. Kupując za pośrednictwem Internetu, zachowajmy wszelką korespondencję ze sprzedawcą. W razie oszustwa posłuży ona jako materiał dowodowy. Unikajmy kupowania telefonu komórkowego z niewiadomego źródła, bądźmy szczególnie ostrożni przy zakupach na targowisku, od przypadkowych osób, a także przy ofertach bardzo korzystnych. Starajmy się zrobić wszystko, aby potwierdzić, że sprzedający legalnie dysponuje telefonem: tj. posiada oryginalne pudełko, akcesoria oraz dokumenty i dowód zakupu. Poprośmy go też o wystawienie rachunku potwierdzającego sprzedaż. Pomoże nam to uniknąć straty i kłopotów związanych z zakupem kradzionego telefonu.

Powrót na górę strony