Aktualności

Opole Lub: Policjanci odwiedzili szkole w Chruślankach Józefowskich .

Data publikacji 27.03.2014

Wczoraj Opolscy Policjanci gościli z wizytą w Szkole Podstawowej w Chruślankach Józefowskich. Stróże prawa uświadamiali dzieciom różnorodność zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się w trakcie codziennych zajęć, uczyli jak ich unikać oraz jak postępować w razie ich zaistnienia.

Wczoraj o godzinie 10 policjanci zawitali w progach szkoły w Chruślankach Józefowskich.  Podczas spotkania funkcjonariusze rozmawiali z młodzieżą na temat ich bezpieczeństwa w różnych codziennych sytuacjach. Mundurowi poruszali między innymi tematykę bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach oraz korzystania z elementów odblaskowych. Dzieci odpowiadając na zadawane pytania, wykazały się doskonała wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym , zasad bezpiecznej zabawy oraz korzystania z Internetu. Uczniowie dowiedzieli się także od funkcjonariuszy o bezwzględnym zakazie wpuszczania do domu nieznajomych jak również przyjmowania od nich słodyczy. Bezbłędnie demonstrowali także „żółwika” – pozycję, którą należy przyjąć w przypadku zaatakowania przez psa. W trakcie spotkania policjanci podkreślali jak ważna jest znajomość numerów alarmowych.


Spotkania z uczniami szkoły w Chruslankach Józefowskich było kontynuacją całej serii spotkań poświęconych powyższej tematyce w bieżącym roku szkolnym pt: „Być bezpieczny” Troska o bezpieczeństwo dzieci – to jeden z priorytetów ich działań.

Stróże prawa zakończyli zajęcia w Chruślankach Józefowskich z nadzieją, iż młodzi ludzie będą stosować ich rady w codziennym życiu.

R.F.

Powrót na górę strony