Aktualności

Ryki: Podawał się za brata bliźniaka. Był poszukiwany listem gończym.

Data publikacji 26.03.2014

Policjanci ryckiej komendy zatrzymali poszukiwanego listem gończym 27-latka,który podczas legitymowania podawał się za brata bliźniaka. Funkcjonariusze podejrzewając, że mężczyzna wprowadza ich w błąd sprawdzili tożsamość za pomocą odcisków palców. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zgodnie z decyzją sądu trafi do aresztu.

       Wczoraj przed godz. 19.00 ryccy policjanci zostali wezwani na interwencję na osiedle przy ul. Karola Wojtyły. W jednej z klatek miał leżeć nietrzeźwy mężczyzna. Przybyli na miejsce policjanci zastali mężczyznę, który nie posiadał przy sobie dokumentów. Był pod znacznym działaniem alkoholu. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Z danych podanych przez mężczyznę wynikało, że ma 27-lat i jest mieszkańcem woj. mazowieckiego. Podane dane personalne oraz zdjęcie zgadzały się z zamieszczonymi w bazie.

       Czujni ryccy policjanci podejrzewali, że mężczyzna może ich wprowadzać w błąd. Po dodatkowym sprawdzeniu okazało się, że 27-latek podaje się za swojego brata bliźniaka. Jego celem było uniknięcie zatrzymania. Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości ponad pół roku. Poszukiwany był listem gończym przez Sąd Rejonowy w Pułtusku za popełnione w przeszłości przestępstwo znieważenia funkcjonariusza publicznego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zgodnie z decyzją sądu trafi do aresztu.

 

 J.W.

Powrót na górę strony