Aktualności

Lubartów: Policjanci ujawnili prawie 4 tysiące paczek papierosów bez akcyzy.

Data publikacji 26.03.2014

Blisko 4 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Kocka. Kontrabanda przechowywana była na terenie posesji przez 70–letniego mężczyznę. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na kwotę ponad 60 tysięcy złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie takiej ilości nielegalnych papierosów zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

              Wczoraj przed południem policjanci z Komisariatu Policji w Kocku realizując posiadane informacje przeszukali jedną z posesji na terenie Jeziorzan. W jego trakcie ujawnili papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Po przeliczeniu okazało się, że jest ich blisko 4 tysiące paczek. Jak ustalili funkcjonariusze należały one do 70 - letniego mieszkańca tej posesji. Bezakcyzowe wyroby zostały zabezpieczone.

            Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na kwotę ponad 60 tysięcy złotych. 70-latek odpowie teraz za posiadanie nielegalnych papierosów za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna już w przeszłości karany był za tego typu przestępstwo.

 

G.P.

Powrót na górę strony