Aktualności

Tomaszów Lub: Zatrzymali mężczyznę, który stwarzał zagrożenie na drodze.

Data publikacji 24.03.2014

Wzorową postawą wykazało się wczoraj czterech młodych mieszkańców gminy Tomaszów. Mężczyźni ujęli nietrzeźwego kierującego pojazdem i przekazali go policjantom. Okazało się, że 37-latek z gminy Tomaszów, kierujący seatem toledo miał w organizmie prawie 2,6 promila, a ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 2 w nocy na ulicy Szopena w Tomaszowie Lub. Przed jadącego  opla, z chodnika nagle wyjechał na jezdnię kierujący seatem i zatrzymał się przed nim. Podróżujący oplem czterej mężczyźni szybko podeszli do seata i wyciągnęli kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając 37-latkowi ucieczkę, a następnie zawiadomili Policję. Przybyli na miejsce mundurowi zbadali stan trzeźwości kierującego. Miał prawie 2,6 promila alkoholu w organizmie. Do tego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Po wytrzeźwieniu, mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz odpowie za kierowanie pojazdem nie mając do tego uprawnień. Za te czyny grozi do 2 lat więzienia.
Na pochwałę zasługuje wzorowa postawa młodych mężczyzn. Być może dzięki nim nie doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia, które mógł spowodować pijany kierujący. Wyeliminowanie nawet jednego potencjalnego zagrożenia rodzi ogólny wzrost bezpieczeństwa.


JR