Aktualności

Opole Lubelskie: Zaatakował kobietę nożem.

Data publikacji 24.03.2014

Poniatowscy policjanci zatrzymali sprawcę rozboju, który przy użyciu noża zaatakował kobietę. Okazał się nim 21-latek z gminy Poniatowa. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

          Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godz. 23.45 Policjanci z Komisariatu w Poniatowej podczas patrolu na parkingu przy ul. Szkolnej w Poniatowej zauważyli jak od strony pasażera z przodu pojazdu osobowego wychodzi kobieta i woła o pomoc. Funkcjonariusze podjęli natychmiast interwencję. Kobieta zaczęła krzyczeć, Że mężczyzna przystawił jej nóż do gardła i chciał ja zabić. Szybka interwencja  mundurowych zapobiegła nieszczęściu. Sprawca został zatrzymany. W jego samochodzie znaleziono i zabezpieczono nóż którym groził kobiecie. Mieszkaniec gminy Poniatowa w chwili zdarzenia znajdował się pod wpływem alkoholu. W wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu.

          Jak ustalili policjanci Mężczyzna pod pozorem zakupu telefonu komórkowego zwabił kobietę do swojego samochodu gdzie następnie złapał ją jedną ręką za szyję, w drugiej trzyma nóż który przystawił jej do szyj grożąc jej pozbawieniem życia zażądał wydania pieniędzy w kwocie 105 zł i telefonu komórkowego. Kobiecie udało się wyrwać z rąk napastnika i uciec z samochodu , na szczęście w pobliżu był patrol Policji. Wczoraj podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim gdzie usłyszał dwa zarzuty – dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego  narzędzia oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości będąc uprzednio za to samo przestępstwo karany. W dniu dzisiejszym wobec podejrzanego Sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.. Za rozbój grozić mu może do 12 lat pozbawienia wolności.

 

R.F

Powrót na górę strony