Aktualności

Łęczna: Policjanci zapobiegli katastrofie.

Data publikacji 20.03.2014

Policjanci z Łęcznej zatrzymali 3 mężczyzn w wieku od 15 do 19 lat. Jak wynika z ustaleń kryminalnych mieszkańcy gminy Milejów, dokonali kradzieży kilkudziesięciu śrub mocujących tory do podkładów kolejowych. Zdemontowane elementy, podstępnie chowając w starą pralkę sprzedawali na złom. W sprawie prowadzone jest postępowanie w kierunku sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Za to przestępstwo grozi do 8 lat więzienia.

Do kradzieży śrub mocujących tory do podkładów kolejowych doszło w okolicy stacji PKP Jaszczowa. Jak wynikało z informacji kryminalnych z Łęcznej, sprawcy kilkakrotnie przy pomocy własnych kluczy rozkręcali torowiska. Zdemontowane elementy metalowe sprzedali na złom. Nie chcąc wzbudzić podejrzeń pracowników skupu skradzione śruby, schowali wewnątrz starej zgniecionej pralki. W ten sposób zwiększyli jej wagę.

Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego z Łęczyńskiej komendy dotarli do trzech sprawców tych kradzieży. Okazali nie nimi mieszkańcy gminy Milejów w wieku od 15 do 19 lat. Mężczyźni przyznali się do zarzuconych im kradzieży.

Policjanci o ujawnionych uszkodzeniach torowiska natychmiast powiadomili PKP, które zajęło się naprawieniem powstałych szkód. Według opinii pracowników kolei, powstałe uszkodzenia mogły bezpośrednio przyczynić się do powstania katastrofy w ruchu lądowym. Na trasie w ciągu doby przejeżdża około 50 pociągów osobowych oraz 30 towarowych.

W sprawie prowadzone jest postępowanie w kierunku spowodowania niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Został powołany biegły, który dokładnie zbada stan torowiska.

Za to przestępstwo grozi do 8 lat więzienia.

 

KG

Powrót na górę strony