Aktualności

Ryki: Policjanci ustalili włamywacza.

Data publikacji 19.03.2014

Policjanci z Ryk przedstawili zarzut kradzieży z włamaniem 17 – letniemu mieszkańcowi gm. Ryki. Mężczyzna włamał się do niezamieszkałego domu. skąd ukradł przewód elektryczny. Wkrótce mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj ryccy policjanci otrzymali informację, że na przełomie lutego i marca b.r. doszło do włamania w niezamieszkałym domu w gm. Ryki. Nieznany wówczas sprawca dokonał kradzieży przewodu elektrycznego, który odciął od silnika siłowego. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę blisko 500 zł.

Zgłoszeniem zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego ryckiej komendy. Podczas prowadzonych czynności ustalili sprawcę tej kradzieży z włamaniem. Okazał się nim 17 – letni mieszkaniec gm. Ryki. Mężczyzna skradziony przewód zdążył już sprzedać. Wczoraj został zatrzymany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznał.

Wkrótce 17 – latek za swój czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

JW

Powrót na górę strony