Lublin: Policjanci z VII komisariatu zatrzymali włamywacza. - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Policjanci z VII komisariatu zatrzymali włamywacza.

Data publikacji 18.03.2014

Na gorącym uczynku usiłowania włamania do kiosku przy ul. Filaretów wpadł 23 letni mieszkaniec Lublina. Jak się okazało Piotr M. ma na swoim koncie szereg innych przestępstw. Mężczyźnie przedstawionych zostało 22 zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Swoją przestępczą działalność podejrzany prowadził od listopada 2013 r. Włamywacz kradł elektronarzędzia, materiały budowlane i sprzęt komputerowy. Łączna wartość strat na szkodę pokrzywdzonych szacowana jest na kwotę ponad 20 tys. zł. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany. Za kradzież z włamaniem grozi mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z VII komisariatu patrolując w nocy z piątku na sobotę dzielnicę Czuby zauważyli przy ul. Filaretów młodego mężczyznę. Wszystko wskazywało na to, że usiłuje on się włamać się do jednego z kiosków.  Niedoszły włamywacz został zatrzymany. To 23-letni Piotr M. W kiosku wyłamana została metalowa roleta i wybita szyba w oknie. Straty oszacowane zostały na kwotę 2000 zł.

W trakcie wykonywania czynności z zatrzymanym policjanci ustalili,  drugiego ze sprawców usiłowania kradzieży z włamaniem do kiosku. 20 letni Rafał K. również został zatrzymany.

Jak się okazało zatrzymany na gorącym uczynku przestępstwa 23 latek ma na swoim koncie szereg przestępstw, do których doszło w rejonie działania „ siódemki”. Mężczyzna specjalizował się we włamaniach do piwnic. Okradał pomieszczenia głównie na osiedlach Ruta i Skarpa. Policjanci udowodnili zatrzymanemu 22 włamania. Z pomieszczeń złodziej zabierał wszystko co przedstawiało wartość i co późnej mógł wstawić do lombardu bądź sprzedać na targowisku. Głównie były to elektronarzędzia, materiały budowlane oraz stary sprzęt komputerowy. Wstępnie oszacowano, że wartość strat na szkodę pokrzywdzonych wynosi około 20 tys. zł.  Po przestawieniu zarzutów decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany.

Sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy.  Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzany ma na swoim koncie 15innych włamań. Przestępstwa te nie zostały zgłoszone na Policje.

Zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem usłyszał także 20 letni Rafał K. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policji.

Za kradzieże z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

R.L.R