Aktualności

Chełm: Nielegalna uprawa marihuany.

Data publikacji 16.03.2014

Ponad pół kilograma marihuany i 91 roślin konopi ujawnili i zabezpieczyli chełmscy kryminalni. Narkotyki należały do 20- letniego mieszkańca gminy Siedliszcze. Mężczyzna uprawiał rośliny na terenie swojej posesji. Sadzonki konopi rosły w specjalnie przystosowanym do celu pomieszczeniu. Mężczyzna udzielał również bezpłatnie marihuanę innym osobom. Wczoraj sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Chełmscy kryminalni realizując posiadane informacje przeszukali w miniony piątek teren jednej z posesji w gminie Siedliszcze.

W specjalnie przystosowanym do tego celu pomieszczeniu, na strychu garażu ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. Ponad 500 g marihuany i 91 sadzonek konopi indyjskich. W związku z tą sprawą zatrzymany został 20-letni mieszkaniec gminy Siedliszcze. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony poranną wizytą policjantów. Funkcjonariusze ustalili również, że 20- latek kilkunastokrotnie udzielał bezpłatnie marihuanę innym osobom.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3- miesięcy. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie znacznej ilości środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

 

E.C.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.76 MB)

Powrót na górę strony