Aktualności

Ryki: Policjanci w szkole.

Data publikacji 15.03.2014

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Rykach kontynuując cykl spotkań, których celem jest bezpieczeństwo najmłodszych oraz propagowanie zasad bezpiecznych zachowań odwiedzili Szkoły Podstawowe w Kłoczewie oraz Goździe. Na spotkaniach policjanci poruszyli temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, cyberprzemocy i zagrożeń płynących z użytkowania Internetu oraz ograniczonego zaufania osobom obcym.

Policjanci ryckiej komendy odwiedzili uczniów kl. 1-6 ze Szkół Podstawowych w Kłoczewie oraz Goździe. Podczas prowadzonych prelekcji funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym. Przypomnieli zasady prawidłowego poruszania się po drogach i chodnikach, podkreślali jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych. Poruszyli także ważny temat ograniczonego zaufania i ostrożności w kontaktach z nieznajomymi.

Kolejnym tematem było bezpieczeństwo w korzystania z Internetu. Wskazali młodzieży korzyści jak i zagrożenia płynące z użytkowania komputera, Internetu oraz telefonów komórkowych. Ponadto zaznaczyli, że anonimowość w sieci jest tylko pozorna.


Troska o bezpieczeństwo dzieci – to jeden z priorytetów ich działania. Mundurowi liczą na to, że ich rady na długo pozostaną w pamięci najmłodszych. Na zakończenie funkcjonariusze wręczyli upominki promujące bezpieczne zachowania, które zostały pozyskane dzięki współpracy oraz hojności wójta gminy Kłoczew.

 

JW

Powrót na górę strony