Aktualności

Chełm: Strzelba gładkolufowa, pocisk artyleryjski i 200 sztuk amunicji w domu 49-latka.

Data publikacji 13.03.2014

Dwie sztuki broni, amunicję, pocisk hukowy i artyleryjski znaleźli wczoraj policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej. Ten domowy arsenał posiadał na terenie swojej posesji 49- letni mieszkaniec gminy Wojsławice. Nie miał on pozwolenia na broń. Mężczyzna ten został zatrzymany. Za posiadanie broni palnej bez zezwolenia za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

          Chełmscy kryminalni wraz z funkcjonariuszami straży granicznej, realizując posiadane przez nich informacje, przeszukali wczoraj teren jednej z posesji w gminie Wojsławice. W budynku mieszkalnym znaleźli schowaną w łóżku ręcznie robioną strzelbę gładko lufową, wiatrówkę z lunetą, blisko 200 sztuk amunicji do broni oraz pocisk hukowy. W garażu znaleźli jeszcze słoik zawierający prawdopodobnie proch strzelniczy oraz pocisk artyleryjski. Jak się okazało znaleziony arsenał należał do 49- letniego właściciela posesji.

          Mężczyzna ten nie posiadał pozwolenia na broń, jak powiedział był to zbiór kolekcjonerski. 49- latek został zatrzymany do dalszych czynności procesowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli broń i amunicję. Pocisk artyleryjski został zabezpieczony przez patrol rozminowania. Za posiadanie broni palnej bez zezwolenia za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

E.C.

Powrót na górę strony