Aktualności

Zamość: Bagnet na broń

Data publikacji 12.03.2014

Policyjny patrol zatrzymał nietrzeźwego mężczyznę (3 promile alkoholu w organizmie), który szedł poboczem drogi z karabinem i założonym bagnetem przewieszonym przez ramię. Okazał się nim 53-letni mężczyzna, który twierdził, że broń kupił przed chwilą za jedyne 50 złotych. Teraz prawdopodobnie odpowie za posiadanie broni bez wymaganego pozwolenia. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

               Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Kolonia Ruszów (gm. Łabunie) około godziny 17.30. Jadący drogą patrol policji zauważył idącego poboczem mężczyznę, miał przewieszony przez ramię karabin z założonym bagnetem. Zdziwieni tym widokiem policjanci zatrzymali mężczyznę. Mundurowi wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Pijany 53-latek, tłumaczył policjantom, że kupił broń, od nieznanego mu mężczyzny, który przejeżdżał tą drogą. Miała kosztować 50 złotych.

              Teraz broń zostanie sprawdzona przez biegłego. Jutro mężczyzna zostanie przesłuchany i najprawdopodobniej usłyszy zarzuty posiadania broni palnej bez wymaganego pozwolenia. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.      

 

AF

Powrót na górę strony