Lublin: Dług, przyczyną rozboju na poszukiwanym. - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Dług, przyczyną rozboju na poszukiwanym.

Data publikacji 11.03.2014

Za przestępstwo rozboju i pomocnictwo w dokonaniu rozboju odpowie czworo mieszkańców Lublina i gminy Niedrzwica. Jak ustalili kryminalni z VII komisariatu 24 i 21-latka chciały odzyskać pieniądze, jakie był im dłużny mieszkaniec Świdnika. W tym celu o pomoc poprosiły dwóch 23-latków, którzy przemocą odebrali 6 000 złotych. Okazało się również, że pokrzywdzony, który sam zgłosił się na policję był poszukiwany.

        Do zdarzenia doszło w miniony piątek wieczorem. Jak wynikało z relacji 26-letniego mieszkańca Świdnika zajście miało miejsce, gdy wymieniał koło w samochodzie. Wówczas nagle został zaatakowany przez mężczyzn w kapturach. Przy pomocy pałki typu „baton” zaczęli bić go po całym ciele. Następnie z samochodu ukradli pieniądze w kwocie 6 000 złotych oraz radioodtwarzacz. Sprawcy podczas zajścia wspomnieli, iż odbierają dług swojej znajomej.


       Sprawą zajęli się policjanci z VII komisariatu. Szybko dotarli do sprawców i zatrzymali wszystkie zamieszane w rozbój osoby. Jednak jeszcze wcześniej do aresztu trafił pokrzywdzony. Jak się okazało w przeszłości wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Karany był m.in. za oszustwa i kradzieże z włamaniem. W trakcie sprawdzenia wyszło na jaw, że był poszukiwany przez sąd, do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności.


       Inicjatorzy rozboju zatrzymani zostali w niedzielę. Okazało się, iż dwie młode kobiety 24-letnia Emilia M. i 21-letnia Kinga K. mieszkanki Lublina i gminy Niedrzwica poprosiły swoich kolegów o odzyskanie pieniędzy, które to pokrzywdzony miał być dłużny jednej z nich. Policjanci dotarli również do dwóch 23-latków. Jak wynikało z ustaleń kryminalnych Maciej M. i Krzysztof K. rozboju dokonali na prośbę kobiet.


       Wczoraj wszyscy czworo usłyszeli zarzuty. 23-latkowie odpowiedzą za przestępstwo rozboju, natomiast Emilia M. i Kinga K. usłyszały zarzut pomocnictwa w dokonaniu rozboju. Nikt z zatrzymanych nie przyznał się do winy.


         Dziś policjanci wystąpią do prokuratury o skierowanie do sądu wniosku o tymczasowy areszt dla Macieja M. i Krzysztofa K. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi do 15 lat więzienia.

KG.