Lublin: Odpowiedzą za włamania do piwnic. - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Odpowiedzą za włamania do piwnic.

Data publikacji 09.03.2014

Na gorącym uczynku włamania do piwnic wpadli dwaj mężczyźni w wieku 26 i 30 lat oraz ich 27-letnia wspólniczka. Kryminalni z IV komisariatu zatrzymali całą trójkę na klatce schodowej chwilę po włamaniu. Przy jednym z zatrzymanych mężczyzn policjanci znaleźli umowy lombardowe. Wczoraj w kilku lombardach zabezpieczyli wymienione w nich przedmioty m.in. rower o wartości około 1500 złotych pochodzący z włamania do piwnicy przy ul. Koncertowej, czy telefon komórkowy, który pochodzi z rozboju dokonanego na terenie Puław. Cała trójka odpowie za kradzieże z włamaniem, za co grozi do 10 lat więzienia.

                  Kryminalni z IV komisariatu patrolujący w nocy z piątku na sobotę rejon osiedla Wieniawa zauważyli przy ul. Legionowej stojące dwie osoby na  klatce schodowej. Po sprawdzeniu okazało się, że mają przy sobie różne przedmioty w tym łom. W piwnicy tego bloku był jeszcze jeden mężczyzna. Żadna z osób nie potrafiła wyjaśnić pochodzenia rzeczy w postaci różnych narzędzi. Funkcjonariusze sprawdzili piwnice w przyległych blokach i ustalili, że doszło do 3 włamań. Podejrzani dwaj mężczyźni w wieku 26 i 30 lat oraz będąca z nimi 27-letnia kobieta zostali zatrzymani. Dodatkowo podczas przeszukania policjanci ujawnili przy jednym z mężczyzn umowy lombardowe.

                  Wczoraj funkcjonariusze z IV komisariatu odwiedzili lombardy i zabezpieczyli wymienione w umowach  przedmioty, m.in. rower o wartości około 1500 złotych pochodzący z włamania do piwnicy przy ul. Koncertowej, czy telefon komórkowy, który pochodzi z rozboju dokonanego na terenie Puław. Ponadto policjanci ustalili, że sprawcy mają na koncie również kradzież z włamaniem do piwnic przy ul. Zuchów skąd skradli elektronarzędzia na kwotę prawie 3 tysięcy złotych. Zatrzymani mężczyźni byli już wcześniej karani za kradzieże. Cała trójka odpowie za kradzieże z włamaniem, za co grozi do 10 lat więzienia. Dziś zostaną doprowadzeni do prokuratury, a następnie do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.

AF.