Aktualności

Lublin: Policjanci ujawnili pół kilograma amfetaminy podczas kontroli drogowej.

Data publikacji 07.03.2014

Policjanci z Bełżyc podczas kontroli drogowej samochodu BMW ujawnili ponad pół kilograma amfetaminy. Ponadto jeden z pasażerów 23-letni mieszkaniec Opola Lubelskiego był poszukiwany listem gończym za ugodzenie nożem mężczyzny w Lublinie w 2011 roku. Kierującym BMW okazał się 27-letni mieszkaniec Lublina, który był pod działaniem środków odurzających. Sprawą zajęli się już policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie. Dziś 23-letni Krzysztof Ś. usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu do 10-lat więzienia.

             Policjanci z Bełżyc patrolujący rejon miejscowości Konopnica zauważyli samochód marki BMW, którego kierowca na widok radiowozu zaczął wyraźnie przyspieszać, próbując jak najszybciej się oddalić. Policjanci podjęli próbę zatrzymania samochodu do kontroli używając sygnałów. Po zatrzymaniu BMW, funkcjonariusze poczuli woń marihuany. Postanowili dokonać przeszukania osób i samochodu. Wewnątrz pojazdu pod siedzeniem ujawnili  worek z białą substancją. Po badaniach , okazało się, że jest to amfetamina o wadze ponad pół kilograma. Ponadto policjanci ujawnili ponad 25 gram marihuany.

            Kierującym BMW okazał się 27-letni mieszkaniec Lublina, który był pod działaniem środków odurzających. Podczas przeszukania jeden z zatrzymanych mężczyzn próbował uciec z miejsca. Okazał się nim 23-latek z Opola Lubelskiego, który był poszukiwany listem gończym do odbycia kary tymczasowego aresztu, za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu po ugodzeniu nożem młodego mężczyzny w 2011 roku w Lublinie. Przez 15 miesięcy ukrywał się przed organami ścigania.

             Sprawą zajęli się już policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie. Dziś 23-letni Krzysztof Ś. usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o areszt. 27-letni kierujący odpowie za kierowanie pojazdem będąc pod działaniem środków odurzających. Natomiast trzeci z pasażerów 25-latek  odpowie za posiadanie marihuany.

             Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności .

 

AF.