Aktualności

Włodawa: Przyjazna szkoła - to bezpieczna szkoła.

Data publikacji 05.03.2014

Policjanci odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół w Wyrykach. Celem spotkania było uświadomienie młodym ludziom jakie zagrożenia czyhają na nich w codziennym życiu i jak się przed nimi uchronić. Mundurowi rozmawiali również z młodzieżą o odpowiedzialności karnej za popełnione czyny przestępcze oraz o bezpiecznym korzystaniu z Internetu.

Wczoraj włodawscy policjanci gościli w Zespole Szkół w Wyrykach. W czterogodzinnym spotkaniu, podzielonym na trzy tury wzięło udział łącznie ponad 150 uczniów. Podczas wizyty mundurowi wyjaśnili młodym ludźmi co to jest złość, agresja i przemoc oraz jak sobie z nimi radzić. Goście przypomnieli również o zagrożeniach, jakie czyhają na uczniów każdego dnia oraz o sposobach chronienia się przed nimi. Uświadamiając młodzieży  odpowiedzialność karną nieletnich za popełnione czyny przestępcze stróże prawa wyświetlili wszystkim film pt. ,,Prewencja", dzięki któremu młodzi ludzie, wkraczający w dorosłe życie mogli uświadomić sobie, co mogą stracić sięgając po alkohol czy narkotyki, które przyczyniają się do popełniania przestępstw.
Policjanci przedstawili również uczniom prezentację multimedialną obrazującą jakie zagrożenia niesie ze sobą ,,bycie " w sieci. Przypomnieli wszystkim o rodzajach przestępstw popełnianych przy pomocy Internetu oraz o ich zagrożeniu karnym. Na zakończenie spotkania mundurowi podkreślili, że kierowanie się zdrowym rozsądkiem zwycięży nad chęcią wchodzenia na niedozwolone strony, prowadzenia niebezpiecznych rozmów, instalowania nielegalnych programów czy otwierania załączników pochodzących z niewiadomego źródła.

D.E.

Powrót na górę strony