Aktualności

Włodawa: Kolizja z udziałem pieszego.

Data publikacji 04.03.2014

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj na al. Jana Pawła II we Włodawie. Kierowca osobowego BMW potrącił na przejściu dla pieszych 70-latkę. Kobieta z urazem nogi trafiła do szpitala. 29-letni kierowca był trzeźwy. Chcąc uniknąć zderzenia z pieszą zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo. Na szczęście uczestnikom zdarzenia nic poważnego się nie stało.

Wczoraj tuż po godz. 16 na Al. Jana Pawła II we Włodawie kierujący samochodem osobowym m-ki BMW potrącił na przejściu dla pieszych 70-letnią mieszkankę miasta. Kobieta z urazem nogi trafiła do włodawskiego szpitala. 29-letni włodawianin był trzeźwy. Swoje zachowanie na drodze tłumaczył oślepiającym słońcem. Mężczyzna chcąc uniknąć zderzenia z pieszą zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w drzewo, a następnie ściął znak drogowy i przejechał kilkadziesiąt metrów po chodniku. Na szczęście żaden z przechodniów nie został potrącony przez pojazd. Również samym uczestnikom zdarzenia nic poważnego się nie stało.

Policja apeluje o rozważną i ostrożną jazdę, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych i szkół.  Wsiadając za kółko zachowujmy szczególną ostrożność, dostosowujmy naszą jazdę do panujących warunków drogowych i pamiętajmy, że jako kierowcy bierzemy odpowiedzialność nie tylko za własne życie i zdrowie ale i innych użytkowników dróg. Zarówno kierowcy jak i piesi nie powinni zapominać o zasadzie ograniczonego zaufania i zawsze mieć oczy szeroko otwarte.

 

DE

Powrót na górę strony