Aktualności

Kraśnik: Areszt za rozbój.

Data publikacji 04.03.2014

Za rozbój w warunkach tzw. recydywy odpowiadał będzie 39-letni mieszkaniec Kraśnika. Sprawca zaatakował 50 letniego mężczyzn bił go i kopał a później skradł telefon komórkowy. Napastnik został zatrzymany przez policjantów Zespołu Dzielnicowych KPP w Kraśniku i osadzony w policyjnym areszcie.

Do rozboju doszło w miniony piątek około godz. 10.00-tej na ul. Urzędowskiej w Kraśniku.  Napastnik podszedł do 50-letniego mieszkańca Kraśnika i zaczął go uderzać pięścią w brzuch i po głowie. Po doprowadzeniu go do stanu bezbronności skradł jego telefon komórkowy wartości 100 zł.
 Pokrzywdzony powiadomił natychmiast o tym fakcie policjantów. Funkcjonariusze Zespołu Dzielnicowych kraśnickiej komendy wytypowali sprawcę przestępstwa. 39-letni mieszkaniec Kraśnika został zatrzymany na ul. Wałowej w Kraśniku i osadzony w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia przestępstwa rozboju.  Mężczyzna był już karany za rozboje, za które odsiadywał też wyrok.
Sąd Rejonowy w Kraśniku, na wniosek Policji zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres dwóch miesięcy.  
E.S.

Powrót na górę strony