Aktualności

Kraśnik: Fałszywi policjanci zatrzymani.

Data publikacji 03.03.2014

18-letni mieszkaniec Annopola i 14-letni mieszkaniec Kraśnika podając się za funkcjonariuszy Policji przeszukali mieszkanie 70-letniego mieszkańca Kraśnika. Fałszywi funkcjonariusze skradli telefon komórkowy, pieniądze i dwa noże kuchenne. Pokrzywdzony starty ocenił na kwotę 330 zł. Fałszywi policjanci zostali ustaleni i zatrzymani.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po godz. 22.00. Do mieszkania 70-letniego mieszkańca Kraśnika zapukało dwóch mężczyzn. Podając się za funkcjonariuszy Policji oświadczyli, iż mają nakaz i muszą dokonać przeszukania jego mieszkania. Pokrzywdzony nic nie podejrzewając wpuścił ich do środka. Podczas rzekomego przeszukania "policjanci" będący w cywilnym ubraniu, dokonali kradzieży pieniędzy, telefonu komórkowego oraz dwóch noży kuchennych. Pokrzywdzony usłyszał na koniec, iż na drugi dzień zostanie przesłuchany na komendzie i odzyska zabrane przedmioty.

W niedzielę następnego dnia 70-latek zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku i opowiedział o całym zdarzeniu. Zostało przyjęte od niego zawiadomienie o przestępstwie. Policjanci szybko ustalili personalia " fałszywych funkcjonariuszy”, którymi okazali się 18-letni mieszkaniec Annopola oraz 14-letni mieszkaniec Kraśnika.

Starszy z mężczyzn 18-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, natomiast 14-latkiem zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich w Kraśniku.

Za podawanie się za funkcjonariusza publicznego grozi do 1 roku pozbawienia wolności.

 

E.S.

 

Powrót na górę strony