Aktualności

Chełm: Usłyszał zarzut oszustwa.

Data publikacji 02.03.2014

Policjanci zatrzymali 22- letniego mieszkańca Chełma. Z ustaleń śledczych wynika, że oszukał on kilkaset osób wykorzystując do tego jeden z portali internetowych. Swój przestępczy proceder prowadził od maja ubiegłego roku. Wykorzystując założone przez siebie konta wystawiał do sprzedaży tabletki odchudzające. Po wpłaceniu przez kupujących pieniędzy nie wysyłał im zakupionych specyfików. Na tym etapie postępowania policjanci ustalają osoby pokrzywdzone oraz łączną kwotę strat spowodowaną jego przestępczą działalnością.

Policjanci chełmskiej komendy zajmujący się na co dzień walką z przestępczością gospodarczą zatrzymali 22- letniego mieszkańca Chełma. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy mężczyzna za pośrednictwem jednego z portali internetowych oferował do sprzedaży tabletki odchudzające. Po wpłaceniu przez zainteresowane osoby pieniędzy na konto nie wysyłał im zakupionych specyfików.
Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że mógł w ten sposób oszukać ponad dwieście osób. Swój przestępczy proceder prowadził od maja ubiegłego roku. Jedną z pokrzywdzonych osób jest mieszkanka województwa warmińsko- mazurskiego. Funkcjonariusze zwrócili się do tamtejszej jednostki o pomoc prawną w celu przyjęcia zawiadomienia o przestępstwie. 22- latek usłyszał wczoraj zarzuty doprowadzenia tej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Policjanci ustalają kolejne osoby pokrzywdzone oraz łączną kwotę strat spowodowaną jego przestępczą działalnością.
Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 8.
E.C.

Powrót na górę strony