Aktualności

Lubartów: Będący na wolnym policjant został zaatakowany bo zwrócił uwagę chuliganowi.

Data publikacji 27.02.2014

Przed jadący samochód wybiegł nagle młody mężczyzna. Kierujący osobową skodą zmuszony był do gwałtownego hamowania, by nie doszło do potrącenia pieszego. Kierowcą był funkcjonariusz z lubartowskiej komendy. Zatrzymał się, przedstawił się, że jest policjantem i zwrócił sprawcy uwagę. Wówczas ten zaatakował go pięściami. Do ataku na policjanta przyłączył się kompan młodego mężczyznę, który stał z boku i obserwował zdarzenie. Obaj agresywni przechodnie zostali obezwładnieni i zatrzymani.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 21: 40 w Lubartowie na ul. Wierzbowej. Nietrzeźwy, młody mężczyzna wtargnął na jezdnię tamując ruch pojazdów i usiłował kopnąć w nadjeżdżający samochód zmuszając kierującego do gwałtowanego hamowania.
Autem kierował będący na wolnym policjant lubartowskiej komendy, który zareagował na wykroczenie.
Przedstawił się, że jest policjantem i zwrócił sprawcy uwagę. Nietrzeźwy mężczyzna odpowiedział agresją i zaatakował policjanta pięściami. Doszło do szarpaniny. Kiedy policjant obezwładnił agresywnego sprawcę, został nagle zaatakowany przez drugiego młodego mężczyznę, który stał z boku i obserwował zdarzenie. Mundurowy, pomimo doznanych obrażeń ciała, dał odpór obu sprawcom i telefonicznie poinformował dyżurnego Policji o zajściu.
Przybyły na miejsce patrol zastał policjanta, który obezwładnił i zatrzymał pierwszego ze sprawców. Drugi, który próbował oddalić z miejsca również został zatrzymany Obaj zatrzymani to mieszkańcy Lubartowa w wieku 17 i 16 lat. Byli pod działaniem alkoholu, starszy z nich w chwili zdarzenia miał ponad 2 promili alkoholu.
Czynności prowadzone są w kierunku czynnej napaści na funkcjonariusza Policji. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.
A.M.
 

Powrót na górę strony