Aktualności

Ryki: Internet i zagrożenia.

Data publikacji 26.02.2014

Ryccy policjanci dbając o bezpieczeństwo najmłodszych organizują spotkania w szkołach, podczas których propagują zasady bezpiecznych zachowań. Funkcjonariusze na dzisiejszym spotkaniu w Szkole Podstawowej w Owni poruszyli temat ceberprzemocy i zagrożeń płynących z użytkowania komputera oraz Internetu.

Wczoraj ryccy policjanci odwiedzili uczniów kl. 1-6 ze Szkoły Podstawowej w Owni. Podczas prowadzonej prelekcji funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Wskazali uczniom korzyści jak i zagrożenia płynąc z użytkowania komputera, Internetu oraz telefonów komórkowych. Komputer z dostępem do internetu jest jednym z najważniejszych narzędzi służących współczesnemu człowiekowi od pracy, nauki i rozrywki. Jak każde narzędzie może być wykorzystywane do różnych celów.
Przestrzegali również młodych ludzi przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów zabronionych za pomocą środków przekazu. Ponadto zaznaczyli, że anonimowość w sieci jest tylko pozorna. Policja ma możliwość ustalenia z jakiego komputera lub telefonu wysyłane są wiadomości.
J.W

Powrót na górę strony