Aktualności

Ryki: Zatrzymany do kradzieży rozbójniczej.

Data publikacji 23.02.2014

Za kradzież rozbójniczą odpowie 18-letni mieszkaniec Dęblina. Mężczyzna ukradł w jednym ze sklepów artykuły spożywcze. Żeby utrzymać się w posiadaniu skradzionych przedmiotów uderzył zatrzymującego go ochroniarza. W kilka minut po zgłoszeniu policjanci zatrzymali napastnika. Za kradzież rozbójniczą grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

Do zdarzenia doszło wczoraj 21 lutego b.r. w Rykach w markecie usytuowanym w centrum miasta. Około godziny 18.00 Do środka wszedł młody mężczyzna. Ukradł wyroby czekoladowe za niespełna 10 złotych i zaczął uciekać. W pościg za nim rzucił się ochroniarz. Złodziej, aby utrzymać się w posiadaniu skradzionych przedmiotów uderzył go w twarz i po krótkiej szamotaninie uciekł.
Po ucieczce napastnika pracownicy powiadomili policjantów. Kilkanaście minut później sprawca został zatrzymany. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Dęblina. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Został mu przedstawiony zarzut kradzieży rozbójniczej. W czasie składanych wyjaśnień przyznał się do popełnienia przestępstwa. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego. 18-latek znany jest funkcjonariuszom. W przeszłości wchodził już w konflikt z prawem.
Zgodnie z kodeksem karnym kradzież rozbójnicza zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.
J.W.
 

Powrót na górę strony