Aktualności

Lubartów: Nocny pościg za pijanym kierowcą. /film/

Data publikacji 22.02.2014

Ponad 1 promil alkoholu miał kierowca opla, który uciekał przed policjantami. Swoją jazdą stwarzał nie tylko zagrożenie dla innych kierowców, ale także trójki pasażerów, których wiózł. Po krótkim pościgu został zatrzymany, a wszystko nagrała kamera policyjnego videorejestratora.

Do pościgu doszło w piątek wieczorem w Kamionce. Patrolujący ulicę miejscowości nieoznakowanym radiowozem policjanci z lubartowskiej drogówki zauważyli opla, który w terenie zabudowanym jechał blisko 90 kilometrów na godzinę. Kiedy chcieli zatrzymać pojazd do kontroli jego kierowca nie reagując na dawane mu sygnały świetlne i dźwiękowe przyspieszył i rozpoczął ucieczkę.
Z dużą prędkością uciekał najpierw ulicami miejscowości, a następnie polną drogą przez las, gdzie próbował nieskutecznie zgubić ścigających go policjantów. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Kierowcą opla okazał się 21 – letni mieszkaniec gminy Kamionka.
Badania wykazały, że był pod wpływem nieco ponad 1 promila alkoholu. Nigdy nie miał prawa jazdy. Razem z nim autem podróżowały dwie koleżanki i kolega.
Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz szereg popełnionych wykroczeń drogowych. Grozi mu do 2 – lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.


G.P.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 18.37 MB)

Powrót na górę strony