Aktualności

Radzyń Podl: Policjanci zabezpieczyli wnyki i tuszę zwierzyny łownej.

Data publikacji 21.02.2014

Wczoraj radzyńscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Łowieckiej w Lublinie ujawnili i zabezpieczyli 17 sztuk wnyków oraz tusz dzikiej zwierzyny łownej. Całość znajdowała się na posesji 59- letniego mieszkańca gm. Radzyń Podlaski. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Posiadanie urządzeń kłusowniczych zagrożone jest karą do roku pozbawienia wolności.

Wczoraj radzyńscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Łowieckiej weszli na teren jednej z posesji na terenie gm. Radzyń Podlaski. Z posiadanych informacji wynikało, że zamieszkujący ją 59- latek posiada w miejscu zamieszkania urządzenia kłusownicze tj. wnyki, które wykorzystuje do kłusownictwa na dziką zwierzynę łowną. Na miejscu policjanci potwierdzili informację.
Podczas przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych funkcjonariusze ujawnili 17 sztuk wnyków, tusze dzikiej zwierzyny łownej oraz pozostałości tych zwierząt w postaci skór, głów oraz kończyn. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.
Teraz funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. Posiadanie urządzeń kłusowniczych zagrożone jest karą do roku pozbawienia wolności.

B.S.

Powrót na górę strony