Aktualności

Włodawa: Potrącenie pieszego na przejściu.

Data publikacji 19.02.2014

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na jednym z przejść dla pieszych we Włodawie. Kierująca osobowym volkswagenem kobieta potrąciła starszego mężczyznę, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Dzisiaj 82-latek zmarł w szpitalu. Kierująca samochodem 42-letnia mieszkanka gm. Włodawa była trzeźwa. Trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj tuż przed godz. 12:00 na ul. Piłsudskiego we Włodawie kierująca samochodem osobowym m-ki VW Golf potrąciła na przejściu dla pieszych 82-letniego mężczyznę. Mieszkaniec gm. Kodeń z obrażeniami ciała trafił do włodawskiego szpitala. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie u 42-letniej mieszkanki gm. Włodawa wykazało, że była trzeźwa.
Dzisiaj w szpitalu pieszy zmarł. Pod nadzorem prokuratora trwają czynności zmierzające do ustalenia szczegółowych okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.
Policja apeluje o rozważną i ostrożną jazdę, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych i szkół. Wsiadając za kółko zachowujmy szczególną ostrożność, dostosowujmy naszą jazdę do panujących warunków drogowych i pamiętajmy, że jako kierowcy bierzemy odpowiedzialność nie tylko za własne życie i zdrowie ale i innych użytkowników dróg. Zarówno kierowcy jak i piesi nie powinni zapominać o zasadzie ograniczonego zaufania.
D.E.

Powrót na górę strony