Aktualności

Zamość: Już usłyszeli zarzuty.

Data publikacji 19.02.2014

Zamojscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 28 - 50 lat, którzy grożąc 64-letniemu mieszkańcowi Zamościa zmuszali go do zwrotu telefonu komórkowego należącego do ich znajomej. Ponadto będąc w mieszkaniu Zamościanina skradli mu miedzy innymi dwa inne telefony komórkowe i telewizyjny dekoder. Sprawcy już usłyszeli zarzuty. Jako środek zapobiegawczy zastosowano wobec nich dozór policji i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę po południu 64-letni mieszkaniec Zamościa powiadomił policjantów o tym, że do jego mieszkania wtargnęło trzech mężczyzn. Jeden z nich trzymając w ręku nóż, grożąc pobiciem, żądał od niego wydania telefonu komórkowego, należącego do ich znajomej. W trakcie zajścia napastnicy z mieszkania 64-latka skradli dwa inne telefony, telewizyjny dekoder, butelkę alkoholu. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę blisko 500 złotych. O zdarzeniu mieszkaniec Zamościa powiadomił policję. Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali napastników. Okazali się nimi 50-latek z Zamościa i jego dwaj kompani, bez stałego miejsca zamieszkania w wieku 45 i 28 lat. Wszyscy w przeszłości byli już karani. Trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszeli zarzuty. Jako środek zapobiegawczy zastosowano wobec nich dozór policji z obowiązkiem trzykrotnego w ciągu tygodnia meldowania się w zamojskiej jednostce policji. Mają również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Wkrótce za swoje czyny odpowiedzą przed sadem. Zgodnie z kodeksem karny za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

J.K.
 

Powrót na górę strony