Aktualności

Biłgoraj: Plac zabaw na zamarzniętym zalewie.

Data publikacji 18.02.2014

Pogoda panująca w naszym regionie, w ostatnim czasie nie sprzyja zabawom na śniegu i lodzie. W wielu miejscach plusowa temperatura powoduje tzw. „roztopy”. Niestety nie wszyscy zwracają uwagę na bezpieczeństwo. Gdyby nie czujność jednej z mieszkanek Biłgoraja, mogłoby dojść do tragedii. Dwóch 12-latków wpadło na pomysł zabawy na zamarzniętym zalewie. Dzieci chodziły i skakały po lodzie.

Pogoda panująca w naszym regionie, w ostatnim czasie nie sprzyja zabawom na śniegu i lodzie. W wielu miejscach plusowa temperatura powoduje tzw. „roztopy”. Niestety nie wszyscy zwracają uwagę na bezpieczeństwo.
Przy jednej z takich zabaw interweniowali policjanci z Biłgoraja. Mieszkanka miasta zauważyła dwóch chłopców bawiących się na zamarzniętym zalewie. Mając świadomość tego, że w każdej chwili lód może się załamać i może dojść do tragedii, kobieta natychmiast powiadomiła policję. W tym samym czasie inny przechodzień krzyknął za dziećmi, które słysząc okrzyki powoli opuszczały niebezpieczną ślizgawkę.
Wysłany na miejsce patrol szybko ustalił personalia schodzących z tafli dzieci, okazało się że byli to dwaj 12-latkowie z Biłgoraja. Chłopcy tłumaczyli policjantom, że chodzili po lodzie chcąc dostać się na wyspę na środku zalewu. Jednak młodzi ludzie najwyraźniej nie zdawali sobie sprawy z niebezpieczeństwa jakie im groziło. Ich brak wyobraźni mógł zakończyć się tragicznie. Na szczęście dzieci całe i zdrowe wróciły do domów. Policjanci przekazali chłopców pod opiekę rodziców, informując o formie ich niebezpiecznej zabawy.

M.W
 

Powrót na górę strony