Aktualności

Zamość: Odpowiedzą za uszkodzenia pojazdów.

Data publikacji 14.02.2014

Za uszkodzenia samochodów odpowie 19-letni mieszkaniec gm. Zamość i jego o 7 lat starszy kolega. Mężczyźni będąc pod działaniem alkoholu uszkodzili dziewięć pojazdów zaparkowanych na osiedlowym parkingu. Wyrywali lusterka i niszczyli karoserię. Łączna suma strat wyrządzona ich chuligańskim wybrykiem sięgnęła blisko 2 tys. złotych. Młodzieńcy wkrótce ze swojego postępowania tłumaczyć się będą przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę nad ranem dyżurny zamojskiej komendy powiadomiony został o uszkodzeniach pojazdów zaparkowanych na parkingu przy ul. Kamiennej. Skierowani na miejsce policjanci ujawnili szereg samochodów, w których powyrywane zostały zewnętrzne lusterka. Poczynione na miejscu ustalenia doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 19 i 26 lat mających związek z uszkodzeniami. Obaj byli pod wyraźnym działaniem alkoholu. Młodszy w organizmie miał ponad 1, 5 promila alkoholu, starszy blisko 2,5. Mężczyźni noc spędzili w izbie wytrzeźwień. Jak ustalili mundurowi młodzieńcy nocą zniszczyli dziewięć samochodów, wyrywając zewnętrzne lusterka i niszcząc elementy karoserii. Pokrzywdzeni oszacowali straty w granicach od 100 do 500 złotych. Ich łączna suma sięgnęła blisko 2 tys. złotych. Wczoraj obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty. Przyznali się do ich popełnienia. 26-latek odpowie dodatkowo za uszkodzenie samochodu honda. Tego czynu jak ustalili policjanci mężczyzna dokonał podczas minionego weekendu. Uszkodzenia spowodowane zniszczoną karoserią pojazdu pokrzywdzona oszacowała na kwotę ponad 3 tys. złotych.

Wkrótce obaj zatrzymani staną przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

J.K.
 

Powrót na górę strony