Aktualności

Radzyń Podl: Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie.

Data publikacji 13.02.2014

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych policjanci z Radzynia Podlaskiego zorganizowali spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Białce. Podczas przeprowadzonej pogadanki blisko 50 uczniów z klas I-III zapoznało się z pracą policjantów oraz obejrzało sprzęt będący na wyposażeniu mundurowych. Nie zabrakło również informacji dotyczących zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wczoraj w Zespole Szkół w Białce odbyło się spotkanie policjanta radzyńskiej komendy z uczniami szkoły podstawowej. W zajęciach poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym z funkcjonariuszem spotkało się niemal 50 uczniów z klas I- III. Najmłodsi z zainteresowaniem przysłuchiwali się pogadance na temat bezpiecznego zachowania zarówno na terenie szkoły jak i poza nią. Zapoznali się również ze znakami drogowymi dotyczącymi pieszych. Nie zabrakło także informacji na temat znaczenia elementów odblaskowych.

Podczas spotkania dzieci poznały specyfikę służby policyjnej oraz dowiedziały się o codziennej pracy policjantów. Mogły również z bliska obejrzeć kajdanki, pałkę i kamizelkę odblaskową.

Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu chętnie odpowiadając na zadawane pytania. Wykazały się przy tym dużą wiedza prewencyjną.
B.S.
 

Powrót na górę strony