Aktualności

Biłgoraj: Kontrabanda w hondzie.

Data publikacji 13.02.2014

Policjanci z Józefowa zabezpieczyli 1000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, które ujawnili w hondzie podczas kontroli drogowej w gm. Biłgoraj. Nielegalny towar przewoziło w bagażniku pojazdu małżeństwo z Godziszowa. Wartość uszczuplenia na rzecz Skarbu Państwa wyniosła ponad 15 tys. złotych. Za popełnione przestępstwo małżonkowie poniosą odpowiedzialność karną zgodnie z przepisami Kodeksu Karno-Skarbowego.

Para wpadła na gorącym uczynku podczas kontroli drogowej za Biłgorajem. Podróżując hondą zostali zatrzymani przez patrol Policji, który w bagażniku pojazdu ujawnił sporą ilość papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Jak się okazało małżeństwo w wieku 39 i 40 lat z Godziszowa, w swoim pojeździe przewoziło w sumie 1000 paczek nielegalnych wyrobów. Kontrabanda wraz z samochodem została zabezpieczona, a małżeństwo zatrzymane do wyjaśnienia. Wartość uszczuplenia na rzecz Skarbu Państwa wynosi ponad 15 tys. złotych. Jak ustalili funkcjonariusze to nie pierwsze tego typu przestępstwo na koncie małżeństwa. W chwili obecnej policjanci wyjaśniają wszystkie szczegóły dotyczące tej sprawy.
Zgodnie z przepisami Kodeksu Karno-Skarbowego za nabywanie, przechowywanie, przewożenie czy też przesyłanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony