Aktualności

Włodawa: Razem tworzymy lepszy Internet.

Data publikacji 12.02.2014

W obecnych czasach wszyscy korzystamy z zasobów Internetu. Mając na uwadze zagrożenia, jakie niesie ze sobą,, bycie” w sieci policjanci w ramach,, Ogólnopolskiego Dnia Bezpiecznego Internetu 2014” spotkali się wczoraj z uczniami Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie. Mundurowi ostrzegali uczniów, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich podczas korzystania z Internetu i jak się przed nimi uchronić.Wczoraj policjanci spotkali się z uczniami Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie. W ramach ,, Ogólnopolskiego Dnia Bezpiecznego Internetu 2014” mundurowi ostrzegali gimnazjalistów przed niebezpieczeństwami, jakie czyhają na nich w,, sieci”. Podczas spotkania, w którym wzięło udział ponad 200 osób, stróże prawa opowiedzieli wszystkim o rodzajach przestępstw popełnianych przy pomocy Internetu oraz o ich zagrożeniu karnym.
Wszyscy mieli okazję obejrzeć krótką scenkę profilaktyczną dotyczącą zagrożeń istniejących w sieci, w której zagrała młodzież macierzystego gimnazjum.
Na zakończenie spotkania policjanci podkreślili, że,, wszyscy razem tworzymy lepszy Internet”. Przypomnieli również uczniom, że kierowanie się zdrowym rozsądkiem zwycięży nad chęcią wchodzenia na niedozwolone strony, prowadzenia niebezpiecznych rozmów, instalowania nielegalnych programów czy otwierania załączników pochodzących z niewiadomego źródła.
D.E.
 

Powrót na górę strony