Aktualności

Chełm: Wpadka z kontrabandą.

Data publikacji 12.02.2014

2800 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli chełmscy policjanci. Kontrabanda przechowywana była na terenie prywatnej posesji przez 61- letniego mężczyznę oraz przewożona w samochodzie przez 52- letniego mężczyznę. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na łączną kwotę ponad 42 tysiące złotych. Obydwaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karno- skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny.

Wczoraj po południu policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą chełmskiej komendy przeszukali teren jednej z posesji w Rejowcu Fabrycznym.
W pomieszczeniu mieszkalnym domu znaleźli schowane w wersalce papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Po przeliczeniu okazał się, że jest ich 1190 paczek. Jak ustalili funkcjonariusze należały one do 61-letniego mieszkańca tej posesji. Również wczoraj po południu w miejscowości Zawadówka policjanci do walki z przestępczością gospodarczą podczas kontroli samochodu marki Volvo znaleźli w nim papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Po przeliczeniu okazało się, że jest ich 1610 paczek. Funkcjonariusze ustalili, że należały one do kierującego tym pojazdem 52- letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego.
Bezakcyzowe wyroby zostały zabezpieczone. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na łączną kwotę ponad 42 tysiące złotych. Obydwaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Zgodnie z przepisami kodeksu karno- skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny.
E.C.
 

Powrót na górę strony