Aktualności

Puławy: Policjanci zabezpieczyli blisko kilogram narkotyków. /FILM/

Data publikacji 12.02.2014

W nocy z poniedziałku na wtorek puławscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ zatrzymali trzech mieszkańców Puław. Jak się okazało mężczyźni wracali z transakcji zakupu narkotyków. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 600 gramów amfetaminy i 350 gramów suszu marihuany. Wartość narkotyków szacowana jest na blisko 30 tys. złotych. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Dwóch z nich wcześniej karanych było za posiadanie i udostępnianie narkotyków. Teraz za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozić im może kara pozbawienia wolności do lat 10.

Puławscy kryminalni oraz funkcjonariusze CBŚ KGP na początki tygodnia na ulicach Dęblina zatrzymali 3 mężczyzn. Mieszkańcy Puław w wieku 23, 30 i 38 lat poruszali się dwoma samochodami osobowymi. W trakcie kontroli osobistej oraz przeszukania pojazdów policjanci ujawnili ponad 500 gramów białego proszku oraz 215 gramów suszu. Po zbadaniu testerem okazało się, że biały proszek to amfetamina, a susz to marihuana. W trakcie przeszukań mieszkań u najmłodszego z zatrzymanych funkcjonariusze ujawnili kolejne narkotyki: amfetaminę, marihuanę oraz wagę elektroniczną.
 

Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 600 gramów amfetaminy i 350 gramów marihuany o wartości około 30 tys. złotych. Okazało się, że mężczyźni wracali z transakcji zakupu narkotyków. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. 23 i 30 latek byli wcześniej karani z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie i udostępnianie narkotyków. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania. Funkcjonariusze ustalają, czy zatrzymani nie trudnili się wprowadzaniem do narkotyków do obrotu i kto był ich "klientem". Policjanci wnioskować będą o zastosowanie wobec zatrzymanych tymczasowych aresztowań. Dzisiaj trafią do Prokuratury i Sądu. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
MK
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.82 MB)

Powrót na górę strony