Aktualności

Lubartów: Odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe./FILM/

Data publikacji 12.02.2014

Lubartowscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn związanych z handlem i posiadaniem narkotyków. Najstarszy z nich, 34 – letni mieszkaniec Lubartowa w ciągu ostatnich lat wprowadził na rynek ponad pół kilograma amfetaminy o wartości kilkunastu tysięcy złotych. Sąd Rejonowy w Lubartowie aresztował go na okres trzech miesięcy. Dwaj pozostali zatrzymani to 29 – latkowie z gminy Serniki. Jeden z nich został poddany pod dozór policji. Policjanci zabezpieczyli blisko 40 gramów narkotyków.

Lubartowscy kryminalni weszli do trzech mieszkań na terenie Lubartowa i gminy Serniki. Z posiadanych przez policjantów informacji wynikało, że mogą tam znajdować się narkotyki. Informacje potwierdziły się. W trakcie przeszukań policjanci znaleźli blisko 40 g amfetaminy oraz amunicję sportową i wojskową. Do sprawy zostali zatrzymani trzej mężczyźni w wieku od 34 do 29 lat. Najstarszy z nich, 34 – letni mieszkaniec Lubartowa był już w przeszłości karany za posiadanie narkotyków. Teraz usłyszał zarzut udzielenia odpłatnie różnym osobom w ciągu ostatnich lat co najmniej pół kilograma amfetaminy. Decyzją Sądu Rejonowego w Lubartowie został on aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Jeden z 29 – latków z gminy Serniki usłyszał zarzut udzielania i posiadania narkotyków oraz posiadania amunicji. Zastosowany został wobec niego dozór policji. Jemu również grozi nawet do 10 lat więzienia. Jego rówieśnik z tej samej miejscowości usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu 3 lata pozbawienia wolności. więzienia.
G.P.
 

Powrót na górę strony