Aktualności

Łęczna: Policjanci zatrzymali włamywaczy, paser z łupami zgłosił się sam.

Data publikacji 11.02.2014

Łęczyńscy policjanci zatrzymali czterech mieszkańców Łęcznej w wieku od 17 do 49 lat. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do kiosku w Łęcznej oraz zarzut paserstwa. Łupem sprawców padły m.in papierosy, zapalniczki, maszynki do golenia. Pokrzywdzona oszacowała straty na kwotę blisko 5 tys. zł. Cześć skradzionego mienia policjanci odzyskali. Wkrótce zarzut paserstwa usłyszy 24 – letni mieszkaniec Łęcznej. Mężczyzna sam zgłosił się wczoraj do komendy przynosząc ze sobą papierosy pochodzące z przestępstwa.

Łęczyńscy policjanci otrzymali informację, że w nocy doszło do włamania do jednego z kiosków. Nieznany wówczas sprawca dokonał kradzieży papierosów różnych marek, paczki z tytoniem, prezerwatyw, zapalniczek , maszynek do golenia, kart startowych do telefonów, gum do żucia, smyczy do telefonów. Pokrzywdzona oszacowała straty na kwotę blisko 5 tys. zł.
Zgłoszeniem tym zajęli się łęczyńscy policjanci. Podczas prowadzonych czynności ustalili sprawców tej kradzieży z włamaniem. Okazali się nimi mieszkańcy Łęcznej w wieku 17, 29 i 31. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali najmłodszego z nich. Następnego dnia stróże prawa zatrzymali pozostałych włamywaczy. Ponadto do policyjnego aresztu trafił 49 – letni paser również mieszkaniec Łęcznej. Podczas przeszukania jego posesji w pokoju policjanci odnaleźli część skradzionych rzeczy m.in. papierosy, smycze, zapalniczki karty startowe.
Zatrzymanym włamywaczom policjanci w sobotę i w niedzielę przedstawili zarzuty kradzieży z włamaniem . 31 – latek działał w warunkach recydywy, tym samym grozi mu surowsza kara. Natomiast 49 – letni mieszkaniec Łęcznej usłyszał zarzut paserstwa.
Wkrótce zarzut paserstwa usłyszy również 24 – letni mieszkaniec Łęcznej. Wczoraj mężczyzna sam zgłosił się do komendy. Ze sobą przyniósł papierosy, które zostały skradzione z kiosku.
Wkrótce mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności z kolei paserowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
M.K.
 

Powrót na górę strony