Aktualności

Puławy: Wyścig na Słowackiego.

Data publikacji 10.02.2014

W piątek wieczorem puławska drogówka zatrzymała dwóch młodych mężczyzn. Ścigali się samochodami. Jeden z nich nie posiadał dokumentów, drugi był nietrzeźwy. W tym samym czasie policjanci prewencji zatrzymali pięcioro nietrzeźwych mieszkańców Puław. Wśród nich był 19 latek, który chwilę wcześniej kopnął w samochód, bo był „zdenerwowany”. Trafił do policyjnego aresztu.

W piątek wieczorem policjanci puławskiej drogówki patrolując ul. Słowackiego zauważyli dwa ścigające się pojazdy. Kierujący fiatem jadąc z dużą prędkością, skutecznie zajeżdżał drogę kierującemu vw, który próbował go wyprzedzić. Obydwaj zatrzymali się przed policjantami. Kierujący vw nie posiadał przy sobie dokumentów. Został ukarany mandatem karnym. Okazało się, że jego „rywal” 23 latek kierujący fiatem był nietrzeźwy. Miał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.
W tym samym czasie puławski dyżurny otrzymał informację, że mężczyzna na ul. Lubelskiej uszkodził samochód. Ta informacja dotarła do policjantów z patrolu, którzy niedaleko od miejsca zdarzenia spotkali 5 osobową grupę. Wśród nich 3 było osobami nieletnimi. Wszyscy byli nietrzeźwi. Mieli od 0,3 do 2,6 promili alkoholu w organizmie. 19 latek przyznał, że to on kopnął w lusterko renaulta uszkadzając je. Twierdził, że zrobił to ponieważ był „zdenerwowany”. 19 latek trafił do policyjnego aresztu. Osoby nieletnie zostały odebrane z rąk policjantów przez swoich rodziców. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
MK
 

Powrót na górę strony